Generalnie jak w każdej dziedzinie te trzy określenia raczej się wykluczają, można je co najwyżej połączyć parami :

Dobrze i tanio – ale nie będzie szybko​.

Dobrze i szybko – ale nie będzie tanio.

Szybko i tanio – ale nie będzie dobrze.

Odpowiedź jest bardzo prosta, płacisz nie za czas poświęcony na daną rzecz teraz, tylko za wiedzę i doświadczenie nabyte na przestrzeni lat dzięki czemu robię to w „20 minut” a nie w 4 godziny i nie drapię się po głowie zastanawiając się jak ugryźć temat.

Wszystkie drobne zmiany i szybkie edycje do pół roku czasu zrobię dla Ciebie w ramach pierwszej umowy. Jeśli będzie to większa sprawa nie zajmująca przysłowiowych „pięciu minut”, musisz liczyć się z tym że nie będzie to za darmo.

W przypadku stron budowanych od podstaw sprawa jest prosta : ustalamy wielkość zaliczki (potrzebnej na zakup szablonu, zdjęć, pluginów), „prace budowlane” prowadzone są na moim serwerze, dostajesz linka do strony tymczasowej. Kiedy strona jest gotowa, oglądasz, zatwierdzasz, wystawiam fakturę, po otrzymaniu przelewu w zależności od wcześniejszych ustaleń dostajesz kopię strony do samodzielnego wgrania na serwer docelowy lub ja robię to za Ciebie.

W przypadku wszelkich prac na istniejących stronach, na zdalnych komputerach, serwerach oraz w przypadku oprogramowania tworzonego na zamówienie najpierw ja działam, potem się rozliczamy. Wierzę w Twoją uczciwość.

W większości przypadków nie biorę zaliczek, wolę najpierw ukończyć projekt i dopiero wtedy przejść do kroku podsumowującego zlecenie, jest to też ten moment kiedy możemy „negocjować” ostateczną cenę tak aby obie strony były jak najbardziej zadowolone.

Rabat to stolica Maroka 😉 A tak na poważnie, oczywiście, zawsze możemy się dogadać. Jeśli jesteś stałym klientem, współpraca układa nam się w miłej i przyjaznej atmosferze, nie wymagasz wszystkich trzech rzeczy z pierwszego punktu na raz, dociera do Ciebie że niektóre rzeczy da się zrobić prawie błyskawicznie, a nad niektórymi trzeba chwilę podumać, nie jesteś męczykichą, to sam zauważysz że przy każdym następnym projekcie dostajesz „taryfę ulgową” przy rozliczeniu.